Dzručnosti Hosting zadarmo od spoločnosti WebSupport.sk

programJe dobrovoľníctvo cesta k zamestnaniu?
Pripravili sme detailný program k záverečnej konferencii projektu Volwem, v ktorom nájdete informácie o workshopoch, spíkroch ako aj zoznam účastníkov. Program na stiahnutie nájdete tu.

 


 

Záverečná konferencia projektu VOLWEM
Pozývame vás na záverečnú konferenciu projektu VOLWEM, ktorá sa uskutoční 10. septembra 2014 v Štátnej vedeckej knižnici v Banskej Bystrici. Viac sa dozviete tu.


trening

Nový manuál k tréningu práce s dobrovoľníkmi z radu nezamestnaných
Ako podklad k tréningu pre dobrovoľnícke centrá a dobrovoľnícke organizácie sme v spolupráci s Univerzitou Mateja Bela v Banskej Bystrici vytvorili manuál s názvom Ako pracovať s dobrovoľníkmi a dobrovoľníčkami z radov nezamestnaných. Viac o tréningu sa dočítate tu.


 

 

Pozvánka na tréning: Ako pracovať s dobrovoľníkmi z radu nezamestnaných
Centrum dobrovoľníctva v Banskej Bystrici pozýva v rámci projektu Volwem na jednodňový nadstavbový tréning pre koordinátorov/ky dobrovoľníkov/čiek, ktorí už pracujú s dobrovoľníkmi/čkami a absolvovali akreditovaný kurz Manažment dobrovoľníkov. Kurz sa uskutoční 31.mája 2014 v Banskej Bystrici a je bezplatný! Viac informácií o kurze sa dozviete tu. Prihláška na stiahnutie tu

Tretie stretnutie slovenských partnerov 
resized__150x112_3_narodne_stretnutie

V Kasárňach/Kulturparku v Košiciach sa konalo tretie národné stretnutie k projektu. Partneri sa v diskusiách zamerali najmä na prípravu záverečnej konferencie, analýzy prínosov projektu a tiež na adaptáciu nástroja D-zručnosti pre zamestnanie, ktorý na Slovensko prinášame zo Škótska.    


Čo hľadajú zamestnávatelia?

V tlačovej správe sme zverejnili najdôležitejšie zistenia z prieskumu medzi zamestnávateľmi, ktorý je jedným z výstupov projektu Volwem (Dobrovoľníctvo - cesta k zamestnaniu). Prieskum sa zameral najmä na faktory výberu zamestnancov, zisťoval,ktoré zručnosti a kompetencie zamestnávatelia hľadajú a do akej miery berú do úvahy dobrovoľnícku skúsenosť uchádzačov o zamestnanie. Viac výsledkov nájdete tu.

resized__100x140_resized__160x224_CaptureMetodika Skúste to inak je na svete!
Platforma v spolupráci s Univerzitou Mateja Bela v Banskej Bystrici vytvorila vrámci projektu Volwem metodiku Skúste to inak, určenú pre dobrovoľnícke centrá a dobrovoľnícke organizácie, ktoré by rady medzi svojich dobrovoľníkov prijali aj nezamestnaných.


Spolupráca s portálmi kariéra.sk a s HRclub.sk
V projekte VOLWEM, ktorý realizuje Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií v spolupráci s Univerzitou Mateja Bela a ďalšími dobrovoľníckymi centrami sa nám podarilo urobiť ďalší krok dôležitý pre spoluprácu so zamestnávateľmi. S portálom kariéra.sk sa nám podarilo nadviazať spoluprácu hneď v niekoľkých smeroch. Viac sa dozviete tu


resized__100x75_resized__200x150_stretnutieDruhé medzinárodné stretnutie k projektu VOLWEM vo Veľkej BritániiV dňoch 24. a 25. apríla 2013 sa v meste Stirling v Škótsku konalo druhé medzinárodné stretnutie k projektu VOLWEM. Stretnutie hosťovala škótska organizácia Volunteer Development Scotland (VDS) a zúčastnili sa ho zástupcovia Platformy a dobrovoľníckych centier v Banskej Bystrici, Nitre, Prešove a Košiciach. 

1partnerske_stretnutiePrvé medzinárodne stretnutie k projektu
Partnerstvo projektu Volwem sa po prvýkrát stretlo koncom novembra 2012 v Dobrovolnickém centru v Ústí nad Labem v Českej republike. Stretnutie sa konalo v termíne od 26. do 28. novembra 2012 a zúčastnili sa ho všetci zástupcovia všetkých partnerov projektu. Cieľom stretnutia bolo jednak vzájomné zoznámenie sa partnerov, ale taktiež detailné naplánovanie ďalšieho postupu projektu.